S LED osvětlením může být i zábava


LED osvětlení není jen o úspoře elektrické energie. Může působit i zábavnou formou. Možností je hodně, každý LED produkt umí něco jiného a zde si ukážeme konkretní příklady produktů, které nabízíme, a co všechno umí.


LED pásky


Nainstalovat LED pásky můžeme prakticky kdekoli, ze spodní strany mají samolepicí fólii, proto je nalepíme, kam potřebujeme.
Příkladem může být LED pásek pro televizi, který nainstalujete buď na televizi ze zadu na kryt, nebo za televizi na stěnu, připojíte pomocí USB konektoru do televize a máte řešení proti únavě očí (večer by se neměla sledovat televize v naprosté tmě, ale při slabém osvětlení). K TV LED pásku může být i dálkový ovladač, kterým můžete měnit intenzitu svícení a barvy podsvícení.
K LED páskům existuje velké příslušenství, můžete je doplnit vypínačem, dotykovým stmívačem s regulací jasu a pohybovým čidlem, které zabudujete společně s LED páskem do hliníkové lišty. Další možností je doplnit LED pásek nástěnným stmívačem s ovladačem pro jednobarevné LED pásky nebo ovladačem RGB pásků s dálkovým ovládáním.

Dálkové ovládání má mnoho funkcí jako například přepínání barev u RGB pásku, různou kombinaci jasu, několik automatických režimů měnících se barev či různé světelné efekty (jako na vánočním osvětlení).


LED žárovky


Led žárovky už neumějí pouze svítit, zapnout a vypnout, umějí toho mnohem více.


LED žárovky s 3 – stupňovým stmíváním - fungují samostatně, nic jiného nepotřebujete, pouze žárovku, která tuto funkci umí. Ovládá se tak, že první sepnutí vypínačem svítí žárovka naplno, tedy na 100%, při druhém sepnutí na 50%, při třetím sepnutí na 15% a při čtvrtém sepnutí se žárovka vypne. Využijete například při navození noční atmosféry před spaním.


LED žárovky se světelným senzorem - jedná se o klasické LED žárovky, ale navíc mají zabudovaný světelný senzor a fungují tak, že se žárovka sama sepne při setmění. Žárovku se doporučuje instalovat na dobře prosvětlené místo, aby zbytečně stále nesvítila.
LED žárovka se senzorem pohybu klasická konstrukce LED žárovky, ve své spodní části má senzor pohybu, který aktivuje žárovku při detekci pohybu. Senzor reaguje pouze při setmění a je pevně nastavená doba svícení z výroby, v tomto případě třeba 2 minuty.Vícebarevná LED žárovka – vyznačuje se možností zvolit si požadovanou barvu, vypnutí a zapnutí různých efektů, kombinace jasu a měnících se barev pomocí dálkového ovládání.
LED podhledové panely
LED podhledové panely umí vytvořit krásný dojem designových efektů a působí jako dekorace. Hlavní a dekorativní světlo může být rozsvíceno samostatně nebo společně. Ovládání těchto efektů provedete pomocí vašeho vypínače postupním přepínáním. Není potřeba žádný speciální vypínač.


LED stropní světla


LED stropní světla s volbou chromatičnosti


Jde o světla s volbou chromatičnosti, ta se provádí stisky obyčejného vypínače rychle za sebou. Můžete vybírat z barevných teplot chromatičnosti 3000K, 4500K a 6500K. (barevná chromatičnost se uvádí v jednotce Kelvin a řekněme, že nízké číslo je žlutá barva a vysoké číslo je bílá).

LED nástěnné světlo se senzorem pohybu


Vhodné pro venkovní použití, mužete nastavit dobu svícení při detekci a světelnou citlivost, kdy má senzor začít reagovat.LED stolní lampy


Stolní lampičky už neslouží pouze k svícení, ale staly se neodmyslitelným pomocníkem a designovým prvkem naší domácnosti. V nabídce jsou různé tvary a barvy, vyrábějí se z různých materiálů jako jsou třeba hliník, kov, plast nebo kůže. Opět mají funkci 3 – stupňového stmívání, napájeny z USB, základna může být podsvícena až 256 barvami, velmi oblíbený je display přímo na lampičce, kde najdete datum, čas, teplotu, kalendář i budík. Ovládání LED lampiček už bývá většinou dotykové, není potřeba mačkat nějaký vypínač a některé lze dokonce použít jako noční světélko, kdy necháme svítit základnu na minimální výkon.


LED vánoční řetězy


V neposlední řadě bychom neměli opomenout LED vánoční řetězy, které jsou pro svoji univerzálnost a nízkou spotřebu hojně využívány. Opět mají k dispozici nastavení různých efektů. Můžeme je využít také na oslavy, zahradní párty a podobně.

LED trubice nahradí klasické zářivky
Konec starým klasickým zářivkám, nastal čas na výměnu za nové LED trubice....
Vybíráme LED reflektor pro dům a zahradu
Který vybrat, kde ho umístit a jaké zvolit parametry? ...