LED trubice nahradí klasické zářivkyLED osvětlení ve velkém nahrazuje klasické žárovkya u zářivkových trubic není vůbec pozadu. Začíná být běžné, že klasické zářivkové trubice ustupují a bývají nahrazeny LED trubicemi. Výhod je nespočet a my si je přiblížíme.


LED trubice jsou už cenově dostupné, plnohodnotně nahradí starou zářivkovou trubici s menší spotřebou.


Hlavní výhodou je cena a dostupnost, za cenu dvouklasických zářivkových trubic máte jednu LED trubici.


Jaknahradím klasickou zářivkovou trubici LED trubicí?


Možností je hned několik a poradíme Vám, jak na to.


Nejjednodušší je výměna trubice kus za kus. To platí ovšem v případě, že máte zářivkové svítidlo vybavené magnetickým předřadníkem. LED trubice má jednostranné napájení, místo startéru dáte tzv. pojistku, která je součástí balení.
Dalším způsobem je výměna trubice pro svítidla s elektronickým předřadníkem, tam už je potřeba vyřadit

předřadník z elektrického okruhu a zapojit LED trubici z jedné strany kde jsou písmena L a N.Upozornění: Demontáž a instalace stávajících světelných zdrojů za LED trubice smí provádět jen osoba kvalifikovaná ve smyslu platné legislativy. V případě neodborné instalace může dojít k poškození světelného zdroje i svítidla a hrozí nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Tento výrobek je určen výhradně k vnitřnímu použití.Kde se dají LED trubice použít?


LED trubice se využívají nejčastěji v průmyslových prostorách jako jsou školy, technické místnosti, chodby, zdravotnická zařízení, ale i dílnách, garážích, obchodech, kancelářích nebo u osvětlení kuchyňské linky.


Jaké jsou výhody LED trubic?


Především jejich úspora a to konkrétně 50%, jelikož klasická 120 cm žářivka má přikon 36W a LED trubice pouze 18W, přitom její životnost je několikanásobná. Dále se vyznačují vyšší svítivostí a výkonem.

Jaké mají LED žárovky parametry a co vlastně znamenají
Různé parametry, značky, loga, co vlastně znamenají a podle čeho vybírat LED žárovky? To se dozvíte zde....
S LED osvětlením může být i zábava
LED osvětlení není jen o svícení, ale i zábavě, díky chytrým prvkům....