Jaké máme druhy LED pásků
Základním rozdělením LED pásků, které jsou na trhu, můžou být jednobarevné a vícebarevné tzv. RGB. Jejich využití je různorodé, můžeme je použít na osvětlení akvária, schodů, kuchyňské linky, zábradlí, poliček, skříní, pod postelí, reklamních prostorů, výloh, prostoru v autě.

Možností je nespočetně mnoho, záleží na vkusu každého z nás, kde a jaký LED pásek použijeme.


Jednobarevné LED pásky


Nejžádanější jsou jednobarevné LED pásky, které se nabízí s napětím na 12V. Název jednobarevné napovídá, že se jedná o LED pásek s LED diodami, které tvoří pouze jednu barvu. Barva LED osvětlení diodového pásku může být bílá, žlutá, modrá, zelená a červená.

Barva světla v případě bílých LED pásků je teplá bílá, denní bílá a studená bílá.


RGB LED pásky


RGB pásky jsou charakteristické volbou barvy světla, jelikož si sami zvolíme, jakou barvou chceme svítit.

RGB pásek je vybaven čipy a znamená:


R – červená (RED)

G – zelená (GREEN)

B – modrá (BLUE)


Opět se nabízí s napětím 12 V. Jejich možnosti jsou větší než u obyčejných jednobarevných LED pásků. Vždy je k RGB pásku potřeba ovladač, kterým můžeme tvořit různá spektra barev, světelné efekty, stmívání, volit jednotlivé barvy světla.


RGB + W


Další možností jsou tzv. RGB + W a jak už název vypovídá, jde o variantu vícebarevného pásku navíc s čipem W – bílá (WHITE). Je to proto, abychom docílili u tohoto LED pásku také svícení bílou barvou a měli další možnosti využití barevného spektra.


Vlastnosti LED pásků


Nabízí se v různých výkonnostních variantách 3,6W/m až 18W/m a můžeme říci, že čím vyšší výkon, tím více budou svítit.

Dále se můžou rozdělit na obyčejné a voděodolné, které jsou zalité v silikonu a tím jsou odolnější vůči mechanickému poškození a vlhkosti. Vždy jsou v návinu po 5 metrech, zakončeny vodičem nebo konektorem.

Všechny námi nabízené LED pásky jsou na 12 V stejnosměrného napětí. K napájení můžete použit baterii nebo zdroje pro LED pásky (tzv. Trafo), které připojíte standardně do zásuvky na 230 V. Volbu zdroje pro LED pásky je potřeba promyslet s ohledem na výkon LED pásků, který se udává ve wattech na 1 metr délky.


LED pásky jsou ze spodu opatřeny kvalitní samolepící fólií, která slouží k instalaci na potřebné místo. Všechny pásky vyžadují lepení na kovový nebo hliníkový profil z důvodu chlazení LED čipů. Pásky je možné nakrátit na požadovanou délku v místech střihu, které jsou na něm vyznačeny, spojovat je, vzájemně mezi sebou propojovat do různých tvarů pomocí spojek.


Jako další příslušenství se dá využít vypínače, spojky, propojky, konektory, dotykové a nástěnné stmívače, ovladače, pohybové nebo dotykové čidlo.


Pokud pořebujete více informací nebo si nejste jisti, co přesně vybrat, rádi Vám poradíme a vybereme nejlepší řešení pro Váš projekt.


LED žárovky šetří vaše peníze
Pokud hledáte úsporný světelný zdroj do domácnosti, sáhněte po LED žárovkách. Oproti běžným žárovkám spotřebují téměř 6,5 × méně elektřiny a mají mnoh...
Jaké mají LED žárovky parametry a co vlastně znamenají
Různé parametry, značky, loga, co vlastně znamenají a podle čeho vybírat LED žárovky? To se dozvíte zde....